Koło Koronkowe to grupa dziewięciu osób, które codziennie modlą się koronką do Miłosierdzia Bożego oraz odmawiają jeden z dziewięciu dni nowenny do Miłosierdzia Bożego. Każda osoba odmawia inny dzień nowenny, dlatego każdego dnia odmawiana jest cała nowenna. Wszyscy należący do jednego koła modlą się koronką i nowenną indywidualnie w dogodnym dla siebie czasie. Do wyznaczonych w nowennie intencji można dodawać również własne. Ta forma modlitwy ma podobieństwo do Róż Różańcowych.

„Koronka to dobra modlitwa na dzisiejsze czasy. Pan Jezus bardzo pragnął, by tak się modlić i obiecał dużo łask poprzez modlitwę” – mówi siostra Marietta ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, pomysłodawczyni Kół Koronkowych. „Nie wymyślałam tego, nie układałam siedząc z długopisem nad pustą kartką. Wszystko przyszło „gotowe”, w całości wraz z nazwą, która na początku mi się nie podobała i nie bardzo rozumiałam, dlaczego „Koła”. Myślałam nawet, żeby zmienić nazwę na ładniejszą, ale czułam, że nie mogę tego zmieniać. Po pewnym czasie rozmawiałam z jedną z Sióstr na temat powstania Kół Koronkowych i ona powiedziała wtedy: dobra nazwa – „Koło Koronkowe”, to jak „koło ratunkowe”. Skojarzyłam ten fakt ze słowami Jezusa z „Dzienniczka”, gdy mówił, że koronka będzie ostatnią deską ratunku, jaką kapłani będą dawać, jako pokutę największym grzesznikom. Rozumiem teraz, dlaczego taka nazwa i nie chcę jej zmieniać” – dodaje siostra Marietta.

Celem kół koronkowych jest szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, modlitwa w różnych intencjach oraz świadczenie miłosierdzia bliźnim: modlitwą, słowem i czynem.
 
Koła Koronkowe powstały w ogłoszonym przez pp. Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia w 2016 roku. Początkowo to modlitewne zobowiązanie miało trwać przez cały okres Roku Miłosierdzia. Jednak jego uczestnicy modlą się do dzisiaj.