ul. Kilińskiego 2, 44-122 Gliwice

e-mail: trynek@neostrada.pl

Sakramenty: I Komunia Święta

I Komunia Święta

Staramy się, by uroczystość I Komunii Św. była odnowieniem miłości do Chrystusa dla całej rodziny, dlatego spotkania odbywają się w godzinach popołudniowych, aby rodzice mogli być na nich obecni.

Sakramenty Pokuty i Pojednania oraz Pierwszą Komunię Świętą przyjmują dzieci z klas III wraz z rodzicami, a jeżeli to niemożliwe z rodzicami chrzestnymi, dlatego wszystkie małżeństwa, mające nieuporządkowane lub niedokończone sprawy związane z Sakramentem Małżeństwa, prosi się o kontakt z ks. proboszczem.

Dzieci przystępują w jednakowych strojach liturgicznych, które są szyte u nas. Mają także jednakowe wszystkie dodatki, które otrzymają podczas specjalnie odprawianych miesięcznych Mszy Św. w Tygodniu Eucharystycznym w poniedziałek o godz. 16.30. Rodzice sami, według uznania kupują bieliznę i buty.

Spotkania organizacyjne planowane są we wrześniu i kwietniu po wcześniejszym ustaleniu i poinformowaniu Państwa w ogłoszeniach parafialnych.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
ul. Kilińskiego 2