Porządek Mszy Św.:
Niedziela i święta:
  • 7.00, 9.00, 10.45, 12.00, 18.30

Niedziela, 21.08.2022

1. Dzisiaj pielgrzymują do Piekar Śląskich niewiasty – polecajmy dziewczęta i kobiety opiece Maryi.
  2. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Rud odbędzie się w sobotę, 3 września 2022.
  3. Zapraszamy na Mszę Św. w piątek, 26 sierpnia w dniu Uroczystości Czarnej Madonny, na godz. 18.30.
  4. Z okazji Uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej zostanie odprawiona Msza Św. dla osób chorych i starszych z udzielaniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lourdzkim w sobotę, 27 sierpnia o godz. 10.00. Spowiedź będzie pół godziny przed Eucharystią. Prosimy o pomoc w dojściu do kościoła chorym, którzy o własnych siłach nie mogą tu przyjść. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00.
  5. Odpust parafialny ku czci MB Częstochowskiej będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.
  • Z tej okazji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty
  • Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Przemysław Ablewicz nasz parafianin.
  • Na Sumę zapraszamy poczty sztandarowe, Dzieci Maryi, Liturgiczną Służbę Ołtarza i wszystkich parafian.
  • Zapraszamy na nabożeństwo Maryjne o godz. 17.45.
  1. Do skarbony przy obrazie Czarnej Madonny można złożyć ofiarę na kwiaty z okazji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej jako dowód wdzięczności za łaski wyproszone u Jasnogórskiej Pani.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć po Mszy Św. w zakrystii.
  3. Wyrażamy wdzięczność paniom za sprzątanie naszej świątyni i jej obejścia oraz mężczyznom za prace przy kościele.
  4. Wyjeżdżającym życzymy udanych i bezpiecznych urlopów. Wszystkim radosnego świętowania oraz duchowego przygotowania do odpustu ku czci Jasnogórskiej Madonny: niech Maryja, patronka naszej parafii, ma nas w swojej matczynej opiece.

Niedziela, 14.08.2022

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP Matki Boskiej Zielnej – świętować będziemy w poniedziałek, 15 sierpnia – jest to święto nakazane:
    • Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 10.45, 12.00, 18.30
    • po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów
    • Metropolitalne obchody odpustu Wniebowzięcia NMP odbędą się w Rudach.
  2. Ks. Bp Jan Wieczorek będzie świętował 41 rocznicę sakry biskupiej we wtorek.
  3. Uroczystość św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej obchodzić będziemy w środę.
  4. Zapraszamy małżonków, obchodzących w sierpniu rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa na dziękczynną Eucharystię w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  5. Uroczystości odpustowe w naszym dekanacie:
    • w parafii Wniebowzięcia NMP we wtorek, 16 sierpnia o godz.19.00
    • w parafii św. Bartłomieja w przyszłą niedzielę, 21 sierpnia o godz. 12.30.
  6. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w czwartek, 18 sierpnia. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą Św. w katedrze o godz. 8.00 – zakończenie w sobotę, 20 sierpnia Mszą Św. w Częstochowie o godz. 15.30. Zachęcamy do duchowego towarzyszenia pątnikom.
  7. Pielgrzymka niewiast do Piekar Śląskich odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  8. Z okazji Uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej zostanie odprawiona Msza Św. dla osób chorych i starszych z udzielaniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lourdzkim w sobotę, 27 sierpnia o godz. 10.00. Spowiedź będzie pół godziny przed Eucharystią. Prosimy o pomoc w dojściu do kościoła chorym, którzy o własnych siłach nie mogą tu przyjść. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00.
  9. Do skarbony przy obrazie Czarnej Madonny można złożyć ofiarę na kwiaty z okazji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej jako dowód wdzięczności za łaski wyproszone u Jasnogórskiej Pani.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć po Mszy Św. w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego dołączono kolejną płytę z kolekcji Biblia Audio.
  11. Bóg zapłać za ofiary i przelewy bankowe złożone na rzecz parafii.
  12. Wyrażamy wdzięczność paniom za sprzątanie naszej świątyni i jej obejścia oraz mężczyznom za prace przy kościele.
  13. Wszystkim życzymy błogosławionego odpoczynku i wielu łask Bożych w nowym tygodniu. Niech Wniebowzięta Maryja ma nas w swojej matczynej opiece.